O společnosti

Založení firmy

Majiteli firmy Autotechnik J.M. jsou pánové Jiří Chalupa spolu s Ing. Martinem Hubíkem. Společně začali podnikat v oboru oprav automobilů, nejdříve v garáži rodinného domu. V roce 1991 pak založili společnost s ručením omezeným, jejíž právní forma trvá beze změny dodnes. V privatizační aukci zakoupili část objektu bývalých garáží v ulici Kosmonautů. Horní část objektu upravili, z velké části svépomocí, na autosalon a ve spodní části garáží vybudovali servisní dílnu, kancelář příjmu zakázek a skladovací prostory. Získali oficiální zastoupení francouzské značky Peugeot a její vozy začali jak prodávat, tak i opravovat. Tehdy se jednalo o jedno z prvních oficiálních zastoupení zahraniční automobilové značky v regionu. Dnes je společnost Autotechnik J.M. nejdéle fungujícím automobilovým dealerstvím v Pardubicích a okolí. V květnu roku 2011 oslavila společnost 20 let od založení v nezměněné podobě. To je v naší republice celkem výjimečný jev a svědčí o serióznosti obou majitelů i celé společnosti.

Spojení Peugeot – Citroen

Oba majitelé věděli, že automobilky Peugeot a Citröen používají při výrobě vozidel mnoho společných prvků, proto usilovali také o získání zastoupení značky Citröen. To se jim podařilo v roce 1993, ale vzhledem k tehdejší legislativě museli za tímto účelem založit další obchodní společnost. Vznikla tak firma Panauto, s.r.o., ve které oba majitelé rovněž figurovali. Tato společnost se zabývala pouze prodejem vozů Citröen. Obě automobilky, i když spojené do koncernu PSA a mající společnou výrobu, si navzdory všeobecné globalizaci uchovávají obchodní aktivity dodnes oddělené. Tak tomu bylo i u firmy Autotechnik J.M., kde musely být oddělené prostory, ve kterých se prodávaly vozy Peugeot a Citröen. Vozy Citröen se vystavovaly venku před prodejnou a nemohly tak být komfortně prezentovány. Tehdy se také ukázalo, že s navýšením prodejů začaly být stávající prostory nedostačující.

Nové působiště, unikát v Evropě

Bylo tedy nutno vybudovat nový objekt. Při zpracovávání projektu nastaly největší potíže právě se schvalováním u obou zastoupení jmenovaných značek. Vyhovět mnohdy protichůdným požadavkům bylo těžko řešitelné. V celé Evropě tehdy totiž neexistovala společná prodejna vozidel Peugeot a Citroen v jednom objektu. Vše se nakonec povedlo a v září roku 1997 majitelé slavnostně otevřeli za přítomnosti zástupců obou značek nový objekt v Hradecké ulici. V současnosti se již začíná tato forma „multibrandového“ obchodu, tedy prodeje automobilů více značek pod jednou střechou, běžně prosazovat i v ČR. Nový objekt v Hradecké ulici firma postavila na pozemku, který si zakoupila od města na místě bývalého krytu CO. Z obchodního hlediska jsou prodejní plochy pro značky Peugeot a Citroen odděleny centrálním prostorem příjmu vozidel do servisu a prodejem náhradních dílů, na který také navazuje servisní dílna. Ta je společná pro obě značky. V prvním patře sídlí vedení společnosti, je zde zasedací místnost, kanceláře účetního oddělení, šatny a zázemí zaměstnanců. V podzemí objektu jsou umístěny garáže, které firma částečně pronajímá. V areálu je také velké parkoviště, jenž využívá pro vlastní účely. Na tomto prostranství se nachází i myčka automobilů, klempírna a stanoviště na měření emisí. V budoucnu se počítá se zvětšením karosárny a případně přistavěním lakovny.

Prodej a služby

Společnost Autotechnik J.M. od zahájení provozu v roce 1991 do dnešní doby prodala zhruba 7000 nových vozidel. Servis je poskytován nejen pro nově prodaná vozidla, ale i starší, která jsou např. dovezena z jiných zemí. Svým zákazníkům, kterých je od založení firmy již více než 9 tisíc, poskytuje rozsáhlý program služeb, kam mimo jiné patří pravidelné paušální prohlídky, zapůjčení náhradního vozidla po dobu opravy a další služby, které jsou již samozřejmostí v pilotních zastoupeních koncernu PSA na špičkové evropské úrovni.

Dobré jméno v regionu

Postupným vývojem a rozvojem činností firma Autotechnik J.M. dosáhla toho, že je v roce 2012 hlavním koncesionářem značek (Peugeot**) a Citroen pro Pardubický kraj a její podíl z prodeje těchto značek na trhu automobilů v ČR činí cca 3%. Celkový obrat společnosti v roce 2010 přesáhl 160 mil. Kč a sestával nejen z prodeje vozidel, ale stále větší podíl na obratu tvoří činnosti zajišťující servis automobilů prodávaných značek a s tím související další služby. Firma Autotechnik J.M. poskytuje kvalitní produkty za odpovídající cenu, perfektní poprodejní služby a prezentuje se slušným vystupováním vůči svým klientům a obchodním partnerům, ať již stávajícím či potenciálním. Zaměstnává cca 30 zaměstnanců, podporuje řadu sportovních i společenských akcí. Jedním z nejsledovanějších ukazatelů je platební kázeň! To znamená, že vedení společnosti pečlivě sleduje dodržování splatnosti svých závazků vůči dodavatelům, ale stejnou kázeň vyžaduje i od odběratelů. Toto jsou hlavní přednosti, zahrnuté i ve firemní strategii, díky kterým si firma nejen udržuje, ale i rozšiřuje své postavení na trhu a zlepšuje svou image.

Zajímavosti(**)

Na konci května 2011 došlo z neuvěřitelného důvodu a za velmi nestandardních okolností, po 18ti letech bezproblémové spolupráce, k neobnovení smluv o prodeji a servisu vozidel Peugeot. Od 1.6.2011 byl tedy ukončen prodej nových vozů této značky! Společnost ale nadále pokračovala jako nezávislá autoopravna Peugeotů, neboť byla samozřejmě pro tuto značku za dlouhá léta perfektně vybavena, a to jak personálně, tak materiálně. Posílila současně i aktivity prodeje krátkodobě používaných a vyzkoušených vozů, zpravidla ve stáří cca 1-2 let.

Aktuálně: Prodej ojetých vozů je stále na adrese: Hradecká 98, 530 09 Pardubice (GPS:50.0530239N,15.7692731E)

potřebujete poradit?